Інститут кураторів

Список кураторів прикріплених груп фармацевтичного факультету

на 2018-2019 н.р.

6 група (1 курс) – ас. Паращук Е.А.

3 група (3 курс) – ас. Гусак Л.В.

4 група (4 курс) - доц. Демидяк О.Л.

3 група (4 курс) - ас. Слободянюк Л.В.

3 група (5 курс) - доц. Шанайда М.І.

На фото: асист. Л. В. Гусак на зустрічі із кураторською групою (2018 рік)

На фото: доц. І. С. Дахим на зустрічі із кураторською групою (2017 рік)

На фото: доц. Кернична І.З. з кураторською групою (2017 р.)

На фото: доц. Шанайда М.І. з кураторською групою (2017 р.)

Колектив кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою у березні 2017 р. долучився до святкування Шевченківських днів, які традиційно проводяться у ТДМУ, зорганізувавши лірично-поетичний вечір «Рослинний світ України у творчості Тараса Шевченка».

Відомо, що Шевченко любив і добре знав природу рідної України. Символічні образи рослин – одні з найбагатших у Шевченковій творчості. Рослини у віршах поета символізують людську красу, мужність, сум, радість, а з іншого боку – зраду та байдужість. Найчастіше у його поезії згадується калина, верба, тополя, дуб, барвінок, пшениця тощо. Дослідники творчості поета стверджують, що Тарас Шевченко не тільки милувався рослинами, але й зробив їх органічною частиною своєї поезії.

Знайомі з дитинства українські дерева і трави були для поета символом рідного краю. Коли після арешту Шевченка заслали до Новопетровської фортеці, він узяв з собою з України гілочку верби, посадив її біля місця свого ув’язнення, і з цієї гілочки виросло дерево. Є спогади, як Шевченко, несучи в душі велику журбу, часто сидів на самоті під цією вербою.

Великий поет дарував вічність українському слову, передбачив наше майбутнє, його «Кобзар» для українців – як Євангеліє. Вже в перших рядках твору постає картина розбурханого Дніпра, яку доповнює опис верб:

Реве та стогне Дніпр широкий,

Сердитий вітер завива,

Додолу верби гне високі,

Горами хвилю підійма.

Студенти 2 та 3 курсів фармацевтичного факультету взяли участь у вечорі, присвяченому найбільш оспіваним Великим поетом рослинам. Долучились до участі в імпрезі також студенти-іноземці – Джімо Аугустус, який виконав ліричну пісню, та Ельбехірі Мохамед, з уст якого прозвучали відомі слова поета:

Україно! Україно!

Оце твої діти,

Твої квіти молодії,

Чорнилом политі,

Московською блекотою

В німецьких теплицях

Заглушені!.. Плач, Украйно!

Бездітна вдовице!

Присутні на вечорі мали нагоду переконатись, як талановито Тарас Шевченко звеличив у своїй творчості не тільки Україну і весь український народ, але й багатий рослинний світ нашого краю.

Викладачі кафедри систематично проводять зустрічі з кураторськими групами, відвідують гуртожиток, ходять на вистави у Тернопільський обласний академічний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка.

Фото 1: Викладачі кафедри на зустрічі із кураторськими групами (2016 рік)

Фото 2: Благодійний ярмарок солодощів (2016 рік)

Кожного року співробітники кафедри організовують цікаві навчально-виховні екскурсії у різні куточки України. Зокрема, студенти разом із викладачами відвідали ботанічний сад Львівського національного медичного університету та аптеку-музей м. Львова, дендропарк у м. Хоростків, замки Львівщини, побували в Олеському, Підгорецькому та Золочівському замках. У червні 2010 року проф. Марчишин С.М. була організована поїздка до Києва у Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка. У травні 2015 року студенти та викладачі кафедри відвідали Кременецький ботанічний сад. До поїздки долучилися викладачі та лаборанти кафедри. Поїздка мала як навчальний, так і виховний аспекти.

Фото 2. Студенти під час екскурсії у ботанічному саду м. Києва

Фото 3. Студенти на екскурсії у дендрологічному парку з директором Корчевним В. Г.

Фото 4. Під час відвідування Кременецького ботанічного саду (2015 рік)

Вже понад 5 років у червні та травні під час навчально-польової практики студенти 2 та 3 курсів фармацевтичного факультету разом із викладачами кафедри проходять практику у навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» ТДМУ.

Фото 5. Під час навчально-польової практики у НОК "Червона калина"

Студенти кураторських груп кожного року долучаються до акцій милосердя і допомоги потребуючим, які проводяться разом із Червоним хрестом до свята Миколая, «Серце до серця» тощо. На базі університету створена волонтерська служба ТДМУ. Серед студентів найактивнішу участь беруть у роботі саме студенти фармацевтичного факультету. Студенти-волонтери відвідують одиноких людей похилого віку, допомагають їм у побуті, надають медичну допомогу. Про роботу волонтерського руху в університеті було висвітлено у газеті «Медична академія» № 23 (280) від 11 грудня 2010р. - С. 4-5. Студенти-волонтери також були залучені до роботи з одинокими громадянами Тернополя у центрі соціального захисту; ними були підготовлені та прочитані лекції, матеріали у вигляді рефератів та відеофільмів.

Екскурсія у Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка

(м. Київ)

7 травня 2016 року

Студенти 2 та 3 курсів фармацевтичного факультету під керівництвом завідувача кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, проф. Марчишин С. М. та викладачів кафедри асист. Дахим І. С., асист. Бердей Т. С., асист. Козачок С. С., ст. лаб. Гусак Л. В. побували на екскурсії у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка (м. Київ).

Київський Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України є частиною природно-заповідного фонду України.

Будівництво ботанічного саду почалося в 1935 році і тривало до середини минулого сторіччя. Сад, що розкинувся на площі 129,86 га, поділений на флористичні комплекси “Крим”, “Середня Азія”, “Ліси рівнинної частини України”, “Алтай і Західний Сибір”, Гірський сад“Українські Карпати”, “Степи України”, “Кавказ”, “Далекий Схід”, які відтворюють характерну рослинність і ландшафт цих регіонів.

На території саду зібрані квітковий-декоративні, плодові, овочеві, лікарські, кормові і пряноароматичні рослини зі всього світу. В оранжереях є рослини, які вже не зустрічаються в дикій природі.

Особливої уваги заслуговують колекції бузку і магнолії. З 28 існуючих в світі видів бузку в саду представлений 21 вид. Безліч нових сортів бузку, що ростуть в сирінгарії, були виведені селекціонерами НБС.

Колекції рослин НБС можуть скласти гордість будь-якого європейського ботанічного саду. Ці колекції мають не тільки естетичну, але в першу чергу наукову цінність і служать збереженню різноманітності рослин в природі.

Цього ж дня ми мали нагоду відвідати Всеукраїнський фестиваль писанки 2016 на Софійській та Михайлівській площах, де було представлено 374 українських писанки, розписані талановитими українськими майстрами з різних регіонів країни.

Екскурсія у Національний музей-садибу М.І. Пирогова

(м. Вінниця)

У травні 2017 року студенти 2 та 3 курсів фармацевтичного факультету під керівництвом завідувача кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, проф. Марчишин С. М. та викладачів кафедри доц. Керничної І.З., доц. Дахим І. С., асист. Бердей Т. С., ст. лаб. Гусак Л. В. побували на екскурсії у Національному музеї-садибі М.І. Пирогова.

Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Метою діяльності Національного музею-садиби М.І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого.

Це визначає сенс музею, представленого взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:

- будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.

- музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.

- церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.

-меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

Музей відноситься до найважливіших об'єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі.

Музей був відкритий 9 вересня 1947 року у колишній садибі М.І. Пирогова Вишня, яку він придбав у спадкоємців доктора медицини А.А. Гриколевського на торгах у Києві 1859 року, працюючи на посаді попечителя Київського учбового округу.

Об’єктами музейного комплексу є півтораповерховий будинок і аптека, які споруджені М.І. Пироговим у 1866 році, та церква-некрополь, будівництво якої завершено у 1885 році. З 1882 року тут покоїться набальзамоване тіло М.І. Пирогова.

М.І. Пирогов за порівняно короткий час упорядкував занедбане господарство. Однак його основним заняттям була лікарська справа. У садибі Вишня М.І. Пирогов відкрив лікарню, де робив складні на той час хірургічні операції, які мали гарні результати.

Помер М.І. Пирогов 23 листопада (5 грудня н.с.) 1881 року. Набальзамоване петербурзьким лікарем Д.І. Виводцевим тіло М.І. Пирогова 24 січня 1882 року було перенесено до родинної усипальниці, над якою 1885 року за проектом академіка В.І. Сичугова була побудувана церква і освячена на честь св. Миколи Чудотворця.

Цього ж дня мали нагоду відвідати «Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму». Матеріали комплексу містять достовірну інформацію про історію створення ставки Адольфа Гітлера «Вервольф», її значення та вплив на події війни, жахи окупації, мужній спротив місцевого населення.