Наукова робота кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою передбачає планування та виконання дисертаційних робіт, виконання кафедральних і міжкафедральних науково-дослідних робіт, організацію та участь у проведенні всеукраїнських і міжнародних наукових форумів, підготовку студентських наукових робіт. 

Сфера наукових iнтересiв колективу кафедри: фармакогностичне вивчення деяких видiв лiкарських рослин з роду Катрану, родин Айстрові, Глухокропивові, Лободові та інших: мильнянки лікарської, щавнату, пирiю повзучого, настурції великої, видів з родів Базилік, Лофант, Змієголовник, Гісоп, Монарда, Чабер, стокроток багаторічних, лободи білої, шпинату городнього, арніки гірської та листяної, розхідника звичайного, первоцвіту весняного, айстри новоанглійської та новобельгійської, золототисячника звичайного, якону, стахісу Зібольда, бедринцю ломикаменевого, видів родів Чорнобривці, Дягель, Лілійник, Вероніка, Липа.

З 2024 року по 2026 рік на кафедрі виконується НДР  на тему: "Фармакогностичний аналіз лікарських рослин та вивчення фармакологічної активності біологічно активних речовин субстанцій, одержаних на їх основі" (номер Держреєстрації 0124U000874) під керівництвом проф. Марчишин С. М. 

За період з 2007 р. співробітниками кафедри захищено 1 докторську та ряд кандидатських дисертацій, 30 магістерських та 40 дипломних робіт. Починаючи із 2024 року, на кафедрі фармакогнозії з медичною ботанікою було захищено 20 кваліфікаційних робіт. За останні 5 років опубліковано понад 300 наукових праць, отримано 28 патентів.

За період з 2009 року під керівництвом проф. Марчишин С. М. виконано та успішно захищено 27 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук.